Tendencija statyboje: EKOLOGIŠKOS MEDŽIAGOS

Pastaruoju metu statyboje yra ši tendencija – vis daugiau ir daugiau yra naudojamos ekologiškai švarios statybines medžiagas, kad nekeltų pavojaus aplinkai. Pirmenybę nukreipti tokią medžiagą, galima rūpintis ne tik apie aplinką, bet taip pat savo ir pašaliniams asmenims.

Žalingo ar aplinkai nepalankių medžiagų jiems perduoda, kurie naudojami sintetinių medžiagų gamybai. Be to, gaminant medžiagą sunaudoja daugiau energijos. Dėl pablogėjusių arba perdirbimo negali būti anapus bet kalboje. Po šios medžiagos naudojimo patenka į sąvartynus, o toliau nuodija dirvožemį ir orą aplinkai.

Nepalankios statybinės medžiagos:

- putų skleidžia nuodingos medžiagos – stireno (feniletilenas), kurie gali sukelti miokardo infarktą ir venų trombozės.
- Šiluminės izoliacinės plokštės yra naudojamos poliuretanų, kurių sudėtyje yra toksiškos medžiagos, kaip antai izocianatams.
- Linoleumas, vinilo tapetai ir dekoratyvinis filmas – yra plačiai naudojamas statybinių medžiagų, kurios skleidžia sunkiųjų metalų. Kaupimasis žmogaus organizme gali sukelti auglius.
- Prastos kokybės dažų, lako ir hermetikas pat laikomos pavojingomis žmonių sveikatai statybinių medžiagų, nes jis yra švino, vario, toluenas, ksileno, kresolis. Šios medžiagos yra laikomas vaistai.
- Kaip žinome betono išsiskiria jo stiprumą ir tankio. Deja, būtent šios savybės trukdo laisvą oro įsiskverbimą ir skatina aktyviau elektromagnetinių bangų. Gelžbetonis yra būtent tie patys trūkumai. Kaip rezultatas, žmonės, kurie gyvena ar dirba iš šių medžiagų pastatytuose pastatuose, labai dažnai būna nuovargio ir silpnumo pojūtį.
- Polivinilchloridas randamas daugelyje dažų ar lako sudėtį. Tai gali sukelti kepenų, širdies ir kraujagyslių ligos.
- Poliuretano putų, kurių sudėtyje yra dulkes, labai blogai paveikti odą, akis ir plaučius.

Ekologiškos statybinės medžiagos

Tai yra medžiagos, kurių gamyba ir bendradarbiavimo procesą nepatiria aplinkoje. Šių medžiagų buvimas gali turėti teigiamą poveikį žmonių fizinės ir psichinės būklės. Yra visiškai ir dalis organinės medžiagos. Visiškai ekologiškos medžiagos suteikia mums su gamta. Jie yra medis ir medienos gaminiai sigmista.lt, akmuo, gamtos klijai, gumos, kamštienos, šilko, veltinio, medvilnės, natūralios odos, šiaudai, bambuko ir kt. Visos šios medžiagos yra naudojamos statybose šimtmečius. Vienintelis jos trūkumas yra tai, kad jie ne visada atitinka techninius reikalavimus (pagal atsparus, sunku transportuoti). Štai kodėl šiandien dažniausiai naudojamas dalis ekologinių medžiagų, kurios taip pat pagaminti iš gamtinių išteklių, yra draugiškas aplinkai, bet jie turi geriau technines charakteristikas.

Tuo taikomos tokios medžiagos:
- Mūrinis
- Plytelių
- Interjero akytojo betono blokus
- medžiagos aliuminio ir silicio,
- Stogo plytelės. Pavyzdžiui, plytos, pagamintos iš molio, be cheminių priedų ir dažiklių naudojimo.

Šios medžiagos sienos yra labai patvarus ir ilgalaikis. Kiekvienas iš mūsų turi galimybę pagerinti savo gyvenimo lygį. Tai žinoma, kad žmonės, didžiąją dalį savo laiko praleido tiesiogiai patalpoje, todėl yra labai svarbu, nes yra pastatytas iš šių pastatų. Kai pastato savo namus su organinių medžiagų arba naudojant vidaus apdailai vietos, mes galime sukurti sveiką atmosferą.

Leave a Comment