Susikauk su šernas: bus įvertintas dvarininko atskaitomybės,

Siekiant kovoti su Hogweed šalyje, būtina įvertinti žemės savininkų atskaitomybę, taip pat plotas privertė išdėstymas, tada investicijų susigrąžinimas ir aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros (varis) išvada.

Ministerijos ataskaita apie dabartinę kovos su šernas antradienį susitiko vyriausybės. Ministerija pranešė, kad iki šiol buvo matuojami ir tvarkomi duomenys apie 10.641 hektarų teritoriją įsiveržė Hogweed Lietuvos 98 apskričių ir miestų. Dauguma iš šių svetainių priklauso fiziniams asmenims.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad problema yra itin dinamiškai žemės rinkos, taip pat užkrėstos paveldėtoja ir nevaldomas vietovės ir vietovės, jų savininkų, kurie negali kovoti su Hogweed plitimą. Todėl būtina imtis priemonių, siekiant apriboti viso plitimui šalyje.

MEPRD mano, kad pagrindinė atsakomybė už kovą su Hogweed yra žemės savininkas, valstybės finansavimas yra tikrai būtinas tais atvejais, kai Hogweed plintantis valstybei priklausančių teritorijų.

Ministerija mano, kad tai yra būtina siekiant užtikrinti, kad Nuomotojas imtis atitinkamų priemonių dėl jų turto valdymą, kaip Hogweed pasiskirstymas priklauso nuo tos bylos, kurios praktiškai gali paremti tik mokėjimo sistemos žemvaldžių.

Taip pat gali manyti, kad yra tikslinga inicijuoti platesnę diskusiją dėl priverstinio suderinimo galimybe, numatančius galimybę organizuoti finansininkai (pvz., savivaldybių) gali susigrąžinti investuotas lėšas tvarką teritorijoje.

Antradienį MEPRD buvo paprašyti įvertinti šių gruodžio 1 galimus teisės aktų pakeitimus.

Kaip MEPRD vieną hektarą gydymas Hogweed stendai, priklausomai nuo laipsnio ir žemės naudojimo užaugimo srityje, turi būti sumokėta nuo LVL 120 hektaro atvirose teritorijose, kuriose galimi Hogweed naikinimas naudojant traktorių iki 1100 latų už hektarą upelių pakraščiuose, kur Giant Hogweed sunaikinimą vyksta be padargų ar cheminius agentus.

Pirmiau apskaičiuota suma Hogweed pašalinimo programa buvo 15 mln.
Nuo to Hogweed užkrėstą bendro ploto 10.641 hektarų Lietuvos apskričių ir miestų 133 ha arba 1,25% priklauso valstybei, kuri Hogweed izoliavimo ir likvidavimo trejų metų laikotarpiui kainuotų apie 1.875.000 latų, apskaičiuotus ministerija.

Tačiau poreikis kurti naujus metodus į valstybės biudžetą kaip paskolų be palūkanų ir gali būti naudojamas vėliau atgauti Hogweed kontroliuoti ir kovoti su vyriausybės ir privačios nuosavybės, taip pat bešeimininkių teritorijų, atsižvelgiant į sąlygą, kad efektyviausias invazinių rūšių kontrolės reiškia tuo pačiu metu pradėti procesą visų invadētajās srityse.

Taip pat gali reikšti, kad be būtino 15 milijonų, dar reikia papildomų lėšų administracinėms išlaidoms, ir reikės lėšų naujos Hogweed stebėseną ir priežiūrą.

Leave a Comment