RSS – kas tai ir kam jis reikalingas

RSS- tai XML failų formatų šeima, kuri naudojama internetiniam duomenų rinkimui iš naujientinklių ir tinklaraščių.

Tačiau vis tiek jums neaišku, kam jis skirtas?

Na, pasistengsime atsakyti visiems lengvai suprantama kalba. RSS naudingas tada, jeigu labai norite prisiminti, tačiau pamiršote nuorodą į jums patikusią elektroninę drabužių parduotuvę, kokią nors interneto svetainę, ar tiesiog, į kokį nors jums patikusį blog’ą. Taip pat RSS pravers, jei norite sekti jums patikusio autoriaus naujus blog’o įrašus, o bet tačiau ir deja, nežinote, kada jie pasirodys.

Visais šiais išvardintais atvejais jums padės RSS srauto stebėjimas, kuris yra vienas paprasčiausių būdų sekti patikusius blog’us ir interneto svetaines (naujienas, akcijas, išpardavimus ir t.t.) Nors RSS srauto stebėjimas nenaujas dalykas, tiesiog stebėtinai daug interneto vartotojų šia funkcija niekada nesinaudoja, o dauguma net nežino, kas tai yra.

Dėl šios priežasties, nusprendėme paprastam, nemokančiam programuoti ir kurti interneto svetainių vartotojui paaiškinti, kaip galima iš RSS išpešti naudos – t. y. stebėti jiems patinkančius blog’us ir interneto svetaines.

Paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas stebėti RSS srautą yra Google Reader pagalba. Naudojant Google Reader , į kompiuterį nereikia instaliuoti jokios papildomos programinės įrangos. RSS naujienoms stebėti reikalinga tik interneto naršyklė. Taigi, naujienas galima stebėti iš bet kurio, prieigą prie interneto turinčio kompiuterio.

Susidomėjote? Tuomet gmarketing.lt siūlo labai greitai sukonfigūruoti Google Reader ir iš RSS gauti daug naudos:
1. Susikurkite Gmail elektrinio pašto paskyrą (jeigu jau naudojate Gmail elektroninį paštą, šį žingsnį praleiskite). Tai padarysite paspaudę ant wwww.gmail.com. Sekantis žingsnis – spustelti didelį ”Create an Account” mygtuką ir teisingai suvesti visus prašomus duomenis.
2. Susikūrę elektroninio pašto paskyrą, suveskite naująjį savo vartotojo vardą ir slaptažodį. Spauskite ant Reader mygtuko ir tiesiog paprastai stebėkite jums patikusias interneto svetaines ar blog’us.
3. Patikusį blogą prisidėti prie Google RSS Reader išties labai paprasta. Jums tereikia interneto naršyklėje atsidaryti patikusį blog’ą ar interneto svetainę bei paspausti ant RSS arba xml mygtuko. Jį paspaudę būsite automatiškai nukreipti į RSS puslapį. Jei naudojate Mozilla Firefox, o ne Google Chrome naršyklę, tokiu atveju jums reikėtų spausti ant ”Add to Google Reader”.

Leave a Comment