Pastabos iš Londono

Per dieną dirbau Rygoje, bet naktį ji valgė picą Londone… Tai dabar atrodo taip arti, nejaučiu, kad net ir užsienyje atvyko. Todėl šį kartą pasakojimas bus apie konkrečių vietų ir dalykų, o ne šiuo metu, kad aš patenka į dar kartą grįžti į šį miestą.

Londonas yra neįmanoma jaustis vienišas. Tai per ilgą laiką pirmą kartą keliauja vienas, bet aš visiškai nesijaučiu jį. Su visais savo kalboje – iš Latvijos panele laive, bent 2 valandas Viską savo gyvenimo istorijas moterys darbuotojų migrantų, po Juodukas į autobusą ir pagaliau žmogus, kuris stovėjo už manęs linija Marks & Spencer, nusipirko sau pietums salotos. Taigi čia dalykas pašsapotama – prašyti eiti, jei viskas yra OK, tada savo paties požiūriu yra nuspręsti, ar skristi į gilesnį pokalbį ir širdį, bet paieškos, ar ne.

Daugiau Londonas yra labai sunku jaustis kaip turistas. Nors spalvos yra tavo plaukai ar oda, kokia yra jūsų apranga, išvaizda ar akcentas, tai bus labai sunku skirti daugiau dėmesio. Daugiakultūriškumas yra norma čia. Kai rėmas vaikščiojo palei pietinėje pakrantėje Temzės, iejukusi skiriasi veidą minios stebėjosi sau, kad vienintelis dalykas, kuris mane yra kamera. Kartais tai kėbulą maišelį ir tada slapta džiaugiuosi, kad žmonės aplink net įtarti, kad aš nesu Londonietis. Ir nėra tai šiek tiek kiekvieno keliautojo svajonė – tapti vietos akis jo paties?

Ir, žinoma, negalima nepaminėti kitą Londono ryškus bruožas – žmonės turėtų dėvėti. Ir, o ne “stilingas / nestiligi” (ant atskiro istorija), bet tiesiog “oro tinka / netinka” kategorijas. Tai vienintelis miestas pasaulyje, kur aš nutiko pamatyti vyro šalia marškinėlių ir moteris žiemos paltai, kur vos vienuolika laipsnių mergaitės tęsiasi per balų Šiferis šlepetės, lenkia žemyn švarkai satuntulgojušos azijiečių. Tačiau, jei dėl mažyliui gali būti įdomu, jei žmonės čia taip pat išmoko derinti tokius dalykus kaip juoda ir balta krosenes, iesterkeletus kostiumai? Turbūt dar ne. Gal aš per šių dienų, ir bus išgydyti Latvijos manija tiek su drabužiais (labai tikiuosi, kad tai įvyks iki numatyto privataus turto, prekybos).

Apskritai, visi Londone, kaip įprasta, ir aš vėl perimti galantiškas mažai kosmopolitinis jausmas, kad šis miestas taip labai mažai tikėtinas. Ir kaip skirtingi gali jaustis atskaičius pietūs su nuomone Big Ben, apsilankymą “karščiausias” fotografijų paroda Europoje ir vakare grįžta namo Tower Bridge? Šiandien aš susitikti su Ian, kuris buvo Rygoje rugpjūtį ir praleido dvi dienas su mumis. Ji bus įdomu.

Leave a Comment