LTA: Teisė skaitmeninės televizijos transliavimo 2014 apima naudai “Lattelecom” nuostatas

Seimas priėmė pataisas ketvirtadienis elektroninė daugialypė terpė įstatymas skaitmeninės antžeminės televizijos transliavimo, 2014 m įtraukiant nuostatą, už elektroninių ryšių paslaugų teikėjas “Lattelecom”, sakė Lietuvos telekomunikacijų asociacijos (LTA) vadovas Jonas Lelis, apgailestaudamas, kad parlamentas balsavo prieš konkurencija rinkoje .

Seimas pritarė pakeitimams teigiama, kad 2014 m mokamos televizijos paslauga bus antžeminiu išrinkta paraiška vieną prekybininką, nes jis jau yra.

Lelis kritikavo į teisės aktų pakeitimus, teigdamas, kad parlamentarai, kalbėdami apie konkursą ir reformų balsavo dėl monopolijos, dominuojantį operatorių ir apie sutvirtinimo poveikį. “Tiesą sakant, tai išeina, kad Latvijos interesai klientams nereikia niekam. Svarbi yra” Lattelecom “interesus”, sakė jis.

LTA vadovas priminė situaciją prieš keletą metų, kai Lietuvos rinkoje buvo tik vienas mobiliojo ryšio operatorius. Tuo metu vienintelis operatorius pareiškė, kad naujasis operatorius neturi latvių ir konkurencija tarp judriojo ir fiksuotojo ryšio tinklus, savo ruožtu, bus įvesti naują paslaugų teikėją, jis sukurs paslaugų ir tarifų, didės tinklo vietą. Jei tuo metu vyko taip pat, kaip dabar Parlamentas vis dar būtų tik vienas mobiliojo ryšio operatorius.

Lelis prognozavo, kad ši situacija po 2014 už klientų skaitmeninės antžeminės televizijos normos nesumažės.

Pasak jo, įstatymas įtraukta keletas nuostatų, kurios naudai skaičių “Lattelecom” laimėti už mokamos televizijos paskirstymo pasiūlymą nuo 2014 m. (Teisė) yra parašyta, tokiomis sąlygomis, kurios yra tik “Lattelecom” galės laimėti “, sakė Lelis, remdamasis pavyzdžiu, kad pareiškėjas turės būti vertinamos pagal klientų skaičių, ankstesnės patirties. “Iškart priešais šių parametrų” Lattelecom “bus profesionalai, ir naujas ūkio subjektas, kuris dirbo su klientais antžeminės, pliusai nedega,” sakė LTA vadovas.

“Lattelecom” Teisinė direktorius Tomas Meisītis BNS sakė, kad bendrovė yra nustebęs ir pasipiktinęs tokiu Lela kaltinimų ir pridūrė, kad jie yra neteisingi ir klaidinantys.

“Skaitmeninis transliavimas 2014 patirs didelių pokyčių, priešingai nei Lela pasisakymo, kaip galutiniams vartotojams nemokamą prieigą prie televizijos programas, transliuojamas iš akcinės bendrovės” Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos centras. Priešingai išreiškiami rinkoje monopolis, nėra aptarnavimo mokestis. Šioje rinkoje didelė konkurencija, ir nė vienas iš dalyvių, įskaitant “Lattelecom” ne dominavimo, jau nekalbant apie monopolijos. Absoliučiai visi Lietuvos gyventojai galėtų rinktis iš kelių televizijos paslaugų teikėjams “, sakė Meisītis.

Jis taip pat nurodė, kad dėl “Lattelecom” įgyvendinti perėjimo prie skaitmeninės mokamos televizijos kainos pastaraisiais metais gerokai sumažėjo.

“Lela J. netinkamai suklaidinti visuomenę, teigdamas, kad įstatymas yra įtrauktos į” Lattelecom “tinkamos taisyklės, kurios yra visiškai melas ir melas. Siūlomi Lela J. kruopščiai susipažinę su įstatymo projekto, kuriame neminimas nė vieno žodžio apie pareiškėjo įvertinus klientų skaičiaus patvirtinimo. Pagal įstatymą, kaip Lela ponas labai gerai žino, kad mokamos televizijos paslaugų teikėjai atviros konkurencijos pasirinkimas vyks, kurie stebės plačiai atstovaujama kabineto pažangą įsteigti tarpinstitucinę Konkurencijos komisija. Pagal idėją, šis konkursas turės galimybę dalyvauti plačiausią pareiškėjams. Vienintelė problema iki šiol matė ” “Lattelecom”, kad dėka Lela ir J. (Peter) Smidre pagal p LTA destruktyvaus veiksmų šio įstatymo priėmimo ir konkurso atidėtas tol, painiavą vartotojams ir be nepatogumų, “sakė Meisītis.

Seimas trečią galutinis svarstymas ketvirtadienį patvirtino pakeitimus elektroninės žiniasklaidos įstatymas, kuriuo siekiama teikti skaitmeninės antžeminės televizijos transliacijas nuo 2014 m.

Sąskaitą numato atskirti galutiniams vartotojams nemokamą prieigą prie televizijos programų transliavimo ir mokamos televizijos platinimo antžeminės ciparformātā.

Tikimasi, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizijos centras (LVRTC) Siekiant užtikrinti visišką galutiniams vartotojams nemokamą prieigą prie televizijos programų tiesioginio paskirstymo, ty, principas nepažeistas, kad skaitmeninės antžeminės televizijos tame pačiame tinkle įtraukiami tiek visuomenės ir nacionalinių komercinių televizijos programas, kad Lietuvos piliečiai nemokamai. Šis tinklas turėtų būti įtraukti į regionų elektroninės žiniasklaidos televizijos programų, kad Lietuvos piliečiai yra prieinami nemokamai. Paslauga apima LVRTC bus užtikrinta, kad vartotojai galėtų kreiptis dėl priėmimo problemas ir imtis taisomųjų veiksmų.

Pakeitimai taip pat numato, kad mokamos televizijos paslauga suteikia konkurencinį pagrindą pasirinktą prekybininkai, siūlomos sausumos paskirstymo ciparformātā išgyvena LVRTC paslaugų programas. Konkurso dokumentus tvirtina Vyriausybė.

Leave a Comment