ECB toliau Kipro bankų skubios finansavimo

Europos centrinis bankas (ECB) pirmadienį paskelbė, kad ji ir toliau bus avarinis finansavimas bankų Kipre.

“Šiandien (ECB), Taryba nusprendė neprieštarauti tam, kad Kipro centrinio banko prašymu dėl neatidėliotinos pagalbos likvidumui didinti pagal galiojančias taisykles,” sakė ECB paskelbimas.

“Dabar įmonė (Nikosija ir tarptautiniai skolintojai) susitarimo įgyvendinimas yra svarbiausias Kipre atgauti prieigą prie finansų rinkų ir kuo greičiau grįžti į augimo stadijoje”, sakė ECB.

ECB praėjusią savaitę prisidėjo prie Kipro renginių krizę, įspėja, kad būtų sustabdyti avariniu finansavimą bankų Kipre, Nicosia po įstatymų leidėjai atmetė pirmąjį susitarimą su tarptautiniais kreditoriais, kuriame numatyta vienkartinį mokestį mokestį nuo Kipro mažoms užsklandų.

Buvo pasiektas vėliausiai susitarimas dėl pirmadienis naktį, vos kelioms valandoms iki ECB ultimatumą iki pabaigos reikalauja, kad antras didžiausias banko Kipre “Time Bank” iš karto bus padalintas į “gerą” ir “blogą” banką, bet geri turtas galiausiai būti įtraukta į didžiausių banko Kipre “Bank of Kipras”.

Tuo tarpu, visi esami indėliai Kipro bankai viršija 100 000 €, bus taikomas vienkartinis sumos, sumos, kurios bus sprendžiamas artimiausiomis dienomis.

Šis susitarimas nėra patvirtintas Kipro parlamente.

Leave a Comment